TRAKTOR

TRAKTOR je česká rocková kapela, založená na jaře v roce 2001, která svůj styl označuje jako hard 'n' heavy.

Kytarista Standa Balko, zpěvák Martin Kapek a basista Karel Ferda, kteří původně hráli ve skupinách Tarantula a Wizard se spojili v roce 2001, aby společně založili svojí skupinu. Později se k nim přidal klávesista Petr Bartošek a bubeník Pavel Balko, který se poté stal hlavním producentem alb kapely. Od roku 2011 si častým koncertováním a natáčením nových alb vybudovala a upevnila svou pozici na CZ/SK rockové scéně.

TRAKTOR je dnes nedílnou součástí mnoha letních festivalů a slavností. Mimo tyto hromadné akce umí TRAKTOR také naservírovat během roku hromadu samostatných koncertů v podobě ucelených tour, nebrání se však ani spojení s jinou kapelou. To potvrdilo velké dvouleté (2020-2021) putování po CZ s kamarády z DYMYTRY v rámci MONSTER MEETING.

Dodnes má kapela na triku 7 oficiálních alb, z nichž většina již září zlatem a ta poslední dokonce platinou. Když si k tomu připočteme dvě oficiální DVD, občasný singl a hromadu videoklipů, nemusí existovat žádná obava o tvůrčí potenciál téhle hard 'n' heavy party.