KREYSON

Rok 1985, Vitacit hraje v Lounech. Kolem 10. večer zazvoní u Láďových dveří Luděk Adámek s Vencou Pokorným a Michalem Bohumelem, nabízejí mu místo zpěváka v Vitacitu, a Láďa přijímá. Po této výměně přichází další změny, kytarista Michal Bohumel odchází a kapela hledá náhradu. Albert Čížek je vybrán, ale vydrží pouze tři měsíce. Poté, co ho kapela opustí, potkává Adámek Miloše Doda Doležala a pozve ho na zkoušku. Doležal přesvědčí ostatní svým hraním a připojuje se jako kytarista.

Nová etapa kapely vzniká, kde Láďa Křížek a Miloš Doležal tvoří silnou skladatelskou dvojici. Koncem roku 1985 hraje Vitacit ve složení: Ladislav Křížek - zpěv, Miloš Doležal - kytara, zpěv, Pavel Hejč - kytara, Luděk Adámek - basová kytara, Václav Pokorný - bicí.

V roce 1986 kapela začíná vystupovat po celé republice. Na podzim 1985 nahrává dvě skladby, "Znám svý chyby" a "To se nesmí stát". Druhá skladba se stává populární a dosahuje druhého místa v žebříčku rozhlasového pořadu Větrník. V roce 1986 se kapela účastní 1. Rockfestu a stává se jedním z laureátů. Odměnou je vystoupení ve velkém sále Kongresového centra v Praze s kapelami Citron a Rosy Vista.

V lednu 1987 Křížek ohlašuje odchod z Vitacitu a vystupuje v Lucerně naposledy. Později přechází do skupiny Citron. V roce 2009 se bývalý kapelník Luděk Adámek rozhodne obnovit Vitacit s novými členy, včetně Pavla Kuře Hejče a Radeka Reddy Kroce. Na zimním festivalu Masters of Rock vystupuje obnovený Vitacit.