FORREST JUMP

V jarních měsících roku 2001 začíná v Němčanech u Bučovic na troskách skupin BEETLEJUICE, YELL a SAINT TROPEZ spřádat plány šestice muzikantů s blíže nespecifikovatelným hudebním vkusem a přesvědčením, jmenovitě Silva MÜLLER (bicí), Vlasta KOS (basa), Mira KOSA (kytara), Ivko VRÁNA (kytara), Aleš "KILLORD" KILIÁN (klávesy) a Pepa MICHÁLEK (zpěv). První schůzky a zkoušení jsou ve znamení vzájemného rozpoznávání reakcí na různé hudební názory.

Po pochopení nikdy nevyřčených pravidel (přišlo to nějak samo) se formace vrhá na přípravu vlastního materiálu, který má být prezentován za několik měsíců na festivalu LUDKOVICKÁ PLEČKA RO©KU 2001. Již před tímto vystoupením z kapely odchází kytarista Mirek KOSA a ostatní členové stojí před závažným rozhodnutím. Vše je vyřešeno následnou debatou, kdy je jednomyslně zvolena cesta jednokytarového monolitu s názvem YABBA HUTTA.

Pod tímto označením je odehrán zmiňovaný festival a vstříc dalším vystoupením se kapela řítí pod názvem novým a definitivním z hlavy Ivko VRÁNY - FORREST JUMP. Materiál je postupně pilován na koncertních akcích a doplňován ve zkušebně. Začátkem roku 2002 začínají první debaty o studiové práci a jejím výsledku - zaznamenání vlastních zvukových výlevů na CD. Nastává období, kdy je kromě koncertování nutné zvolit počet skladeb, vybrat jednotlivé písně (což není vůbec jednoduché), zvolit nahrávací studio, název zamýšleného CD a zvolit termín nahrávání.